Продовжимо розглядати основні зміни до Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” № 2275-VIII від 06.02.2018 р. (надалі – Закон), які були внесені Перехідними положеннями нового Закону України “Про акціонерні товариства” № № 2792-ІХ дата набрання чинності 01.01.2023 р.).
Так, було внесено зміни до ст. 7 вищевказаного Закону, які встановили, що корпоративний договір може бути оплатним або безоплатним (прим.: раніше договір мав бути безвідплатним); Додатковими сторонами корпоративного договору також можуть бути саме товариство та треті особи та сторони корпоративного договору можуть обрати право, за умови дотримання положень Закону України “Про міжнародне приватне право”.
Зміни до ст. 8 Закону встановили додатковий випадок видачі довіреності з корпоративних прав з метою виконання або забезпечення виконання зобов’язань учасниками, як сторін корпоративного договору: у зв’язку з передачею частки у статутному капіталі в заставу на підставі договору застави частки у статутному капіталі товариства з метою забезпечення виконання зобов’язань заставодавця на користь заставодержателя.
З 01.01.2023 року товариства мають змогу самостійно вирішувати для себе чи має учасник товариства, частка у статутному капіталі якого становить 50 або більше відсотків, отримувати згоду інших учасників на вихід, або може вийти з товариства без згоди інших учасників. Важливо, що відповідне положення включається до статуту товариства або виключається з нього одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь усі учасники товариства.
Ст. 31 Закону уточнила, що з 2023 року річні загальні збори учасників обов’язково скликаються щорічно протягом шести місяців наступного за звітним року, якщо інше не встановлено законом (прим.: наразі відсутня відповідальність у вигляді штрафу за не вчинення дій щодо скликання річних загальних зборів учасників).
Законодавець зменшив відсоток володіння учасником (учасниками в сукупності) у статутному капіталі товариства (з 10% до 5%) щодо внесення пропозицій щодо включення питань до порядку денного загальних зборів учасників. Пропозиції учасника або учасників товариства, які в сукупності володіють 5 або більше відсотками статутного капіталу товариства, підлягають обов’язковому включенню до порядку денного загальних зборів учасників. Таке питання вважається автоматично включеним до порядку денного загальних зборів учасників.
З 01 січня 2023 року проведення загальних зборів учасників може бути проведене шляхом: спільної присутності учасників товариства в одному місці для обговорення питань порядку денного або можуть проводитися у режимі відеоконференції, що дозволяє бачити та чути всіх учасників загальних зборів учасників одночасно, чи із застосовуванням інших засобів електронної ідентифікації.
Ч.11 ст. 39 Закону уточнила вимогу про заборону передачі членом колегіального виконавчого органу товариства свого голосу іншим особам (прим.: в попередній редакції мова йшла тільки про заборону передачі голосу іншим членам цього виконавчого органу товариства).
Ст. 41 Закону доповнено ч. 5, яка визначає, що випадки обов’язкового проведення аудиту фінансової звітності товариства та порядок оприлюднення аудиторського висновку встановлюються Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” .
АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «ЛІГАЛ АЙК’Ю ГРУП» допоможе Вам з усіма тонкощами нових норм Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» як шляхом надання консультацій, так і шляхом підготовки та подачі документів для проведення державної реєстрації змін відомостей до установчих документів товариства.
Звертайтесь за тел. 073 911-91-21 або завітайте до нас за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, 28
Будемо раді Вам допомогти!